Rozhlédni se člověče a nezávoď s horou...

11. září 2017 v 22:17 | pepinotheimer
Jak vzniká cesta do neznáma?


Cesta jen tak

Rozhodnout se hned?
a proč vlastně ne?
sednout na vlak a jen tak jet
a nehledat na netu jen v mapě stanici předepsanou
a poslepu
prst zapíchni hned!

Zapíchnul jsem prst!

Skoro Kněhyně
hora jéminé
to bude do kopce
jsem štír a ne koza
a to je diagnóza
chci jen ťapkat klidně na nejvyšší to horu
kochat se stavět se
nahoru a dolu
a vnímat všechno bez pardonu!

Výstup!

Ťap a ťap
a přede mnou o několik let starší chlap...mám 40
a jemu?
může klidně býti pět a šedesát...i více let...
a v rukou hůlky (Nordic) a letí
vpřed!
jAK BY SMET
vždyť chce uletět!

Jen tak sotva mineme se a sotva mohu mu položit otázku...jak se Vám tady líbí co se Vám tady líbí?...odpověď krása....spěchám...chci dojít tam a tam...
ale já chodím na hory ne, abych dobíjel svět...ne pro značku žlutou, červenou a zelenou...
jen pro výhled...
a myslím, že jsou asi jen čtyři druhy lidí, kteří tak nahoru pospíchají...

Ti první honí se za rekordy celý život... já byl několikrát MČR a dokonce ČSFR....a už nemusím...mám dokázáno!

Ti druzí se honí proto neboť jim chybí to co já jsem již zažil....., kdy v rámci tréninku jsme naběhali tolik sjezdovek a kopců a všech těch šílených šíleností za které jsem nakonec rád....trenéři mně švihali kopřivami a lískami po lýtkách až skoro do krve...zocelilo mně to a teď hledají výzvy, které v životě neměli...taky nemuseli makat tak, že leželi (možná i makali, ale v životě nedosáhli toho, že leželi po ústa v blátě a trenér řval....vstaň, vojáci ano a je také plně respektuji) na zemi každý den ráno i odpoledne i večer na kameni a na něj padali jsme, běhali jsme denně sjezdovky od rána do večera, házeli chvaty na ty kameny, když to bolelo slyšeli jsme jen zvykneš si, brečeli jsme a krváceli a slyšeli stále jen jsi chlap a zápasník... bylo mi 12:) To je to ono čeho si vlastně nakonec všeho vážím...pochopil jsem tvrdost! Ale ne v té době hory, neboť hory byly jen bolest!!! A sjezdovky? Kolik jich mám naběháno?.... Co mně čeká? Byl jsem na moooooc soustředěních, ale vnímal jsem jen dřinu, ne hory, kopce, stromy, řeky...jen hnán na výkon....jedině na chaloupce jsem si vždy říkál po staříčce z Valašska, že to dám!....Ale nikdo z nich co na horu utíkají vlastně nepochopí proč by jsi ji nemusel vyjítjen tak...mají to tempo a utíkají...jejich horu...rychle....neboť nahoře je rozhled, pohoda, polévka a ten pocit, který jsem cítil tolikrát...jsem tady...žiji:) Na Kněhyni ne, ale na Pustevnách ano:)

Třetím typem pak jsou požitkáři, kteří vás pozdraví , ty já mám daleko nejvíce rád vychováván školou těch druhých:):) Mám je moooooc raději více rád než Lysaře a a asi Smrčaře a Ondřejnikaře...lidi, kteří si to užívají, poznávají a jsou ochotni se zastavit, zasmát se, neví co jste zažili, ale umí vyprávět a s nimi se vždy rád zastavím, nikdo z nich nehledá rekord, ale jen radost z toho, že potkává lidi, popovídají si a s Vámi vymění si zkušenosti, vodu i butylku, dokáží Vám popsat cesty, kde jsou cesty, které ještě neznáte mimo značku klidně...jen se potutelně usmívají, neboť nejvíce ví...to, že příroda je úžasná a krásná, je vždy živočišná, přímá, tvořivá a barevná, je okouzlující a tito lidé ví, že tak jako Komenský říká "Tempora motantur et motamus in is"...snad jsem to napsal správně, ty nejvíce miluji.

Čtvrtým typem jsou pak lidé, kteří jdou na hory jen pro Face, či udělat si foto, zřídí se či ne, však nejhlavnějším tématem je dnes foto! Jsem tady! Dokázal jsem to! Mohutnost nesmrtelného ducha fotogenetiky, kteří jsou vlastně spojením jedničkou i dvojky, ale co je odlišuje je to, že na kopec jdou řecky jen pro forma!

A tím dnes končím báseň i asi zamyšlení a jen se sobě směji:) Že, když koupu se vždy v Ostravici nahý...stejně nikdo nespatří se v ani jedné z těch skupin, které jsem vždy zažíval::)

A PROČ VLASTNE NE?:):)

Svoboda je nejkrásnější a katgorií je mnohem vííííce vím to:):)
Napište:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama